Co nabízíme

Nabízíme Vám ubytování v soukromí ve stylově zařízeném apartmánu na statku. Pobyt u nás Vám umožní nahlédnout do života na venkově, zapojit se do hospodaření, ale i strávit hezké chvilky v klidu a na čerstvém vzduchu s knihou, kávou a ve stínu stromů.

Seznámíte se u nás s hospodářskými zvířaty jako jsou kozičky Maruška a Adélka, ovečka Eliška, slepičky i králíci. Tato zvířátka Vám budou dělat společnost pokud se rozhodnete strávit nějaký čas na zahradě, kde je najdete všechna pospolu ve starém chlívku, nebo spokojeně spásající trávu ve výběhu. Pokud budete mít chuť můžete se Vy i Vaše dítka zapojit do péče o ně.

Dále se budete moci pomocí našeho herbáře seznámit s bylinkami a jedlými rostlinami, které rostou v zahradě nebo na dvoře, a ktéré si budete moci sami natrhat i nasušit dle libosti. K dispozici Vám jsou ovocné stromy i keře, ze kterých si můžete natrhat ovoce a zpracovat ho podle sbírky receptů, které stejně jako herbář naleznete v naší knihovničce.

Ve dvoře Vás může zaujmout výstava starého náčiní, které sloužilo k obhospodařování statku. Kromě tohoto u nás probíhají také sezónní akce, do kterých Vás rádi zapojíme. Můžete si vyzkoušet moštování jablek, které si sami posbíráte, dlabání dýní, sběr brambor přímo z pole, i obracení sena. V případě zájmu jsme Vám schopni domluvit projížďku kočárem s koňským spřežením po okolních vesničkách.

Během Vašeho pobytu se budete v areálu setkávat s paní Věrou Šoulákovou, která u nás pracuje jako manažerka a správce statku, a která Vám ochotně odpoví na Vaše dotazy a poskytne rady a tipy na výlety.